PIERRE LUNEAU-PAPIN

Domena Pierre Luneau-Papin obejmuje 42 hektary winnic na słonecznych stokach Sèvre & Maine, 20 km od Nantes, na południe od Loary.
Od połowy XVII wieku jest obsadzana odmianą „Melon” z Burgundii, potocznie zwaną „muscadet”. Ten burgundzki melon znalazł tu swoją ulubioną ziemię, na skalnym podłożu (łupki, serpentynity, granity i gnejsy).
Teraz pracuje tu dziewiąte pokolenie plantatorów winorośli. Szanują doświadczenie, jakie przynieśli poprzednicy z dwóch rodzin Papin i Luneau, utrwalają rodzinną tradycję poprzez docenienie Muscadet de Terroir, dzięki któremu Domaine Pierre Luneau-Papin jest sławna.
Od 2008 roku uprawa ziemi jest odnawiana z roku na rok na całej posiadłości. Domena ma certyfikat AB (Agriculture Biologique) na rocznik 2016. Uprawa biodynamiczna zostaje rozszerzona na całą domenę i będzie certyfikowana w niedalekiej przyszłości. Podnoszenie wartości Crus of Muscadet trwa od 2001 roku.

Muscadet Sèvre & Maine S / Lie The Barn Old Vines 2017

100% Melon de Bourgogne
Stare winnice obsadzone od 1965 do 1985 roku. Certyfikat AB. Aromat świeży, prosty, mineralny z nutą jodu. Elegancki na podniebieniu, znakomita długość.
Porozumienia stołu i wina: polecane skorupiaki i ryby.